Bardziej samodzielni
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

nauka (46)Dzieci, które przechodzą na kolejny etap edukacji stają się jednocześnie bardziej samodzielne. Jest to ze sobą silnie powiązane i silnie skorelowane, dlatego też warto wspierać w tym dorastaniu i dojrzewaniu swoje pociechy.
Na pierwszym etapie nauki szkolnej, dziecko jest bardzo mocno otoczone opieką i troską nie tylko rodzica, ale również nauczyciela. Jest jedna pani, czy jeden pan, który uczy wszystkiego, zna dzieci i zajmuje się nimi praktycznie co dzień, przez cały dzień. Dzięki temu, dziecko przywiązuje się do takiego nauczyciela i czuje się z nim bezpiecznie.
W kolejnym etapie, mimo, że dzieci mają wychowawcę klasy, to jednak każdego przedmiotu uczy ktoś inny. I choć tych przedmiotów jest w sumie nie wiele, nie ma ich dużo, to jednak nauczyciele się zmieniają i dziecko musi sprostać wymaganiom każdego z nich, nie tylko jednego.
Jest to dla dziecka ogromne wyzwanie adaptacyjne, ale jednocześnie uczy go właśnie samodzielności i odpowiedzialności, która będzie mu potem bardzo potrzebna w przyszłości w dorosłym życiu.

Zobacz także pozostałe wpisy o nauce:

Author:

Related Post

Roślina na u

Nie tylko nauka

Angielski w Krakowie

top