Korepetycje dla maturzystów
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Korepetycje dla maturzystow (10)Matura – egzamin dojrzałości, który dla wielu młodych stanowi przepustkę do wymarzonego kierunku i pracy. Niezależnie od tego, czy zdajemy egzamin z matematyki, biologii czy historii, z nauką do matury jest tak jak z nauką języka obcego – całego materiału w kilka dni po prostu przyswoić się nie da.
Dlatego właśnie naukę do matury należy zacząć odpowiednio wcześniej. Napięta podstawa programowa często nie pozwala nauczycielom na głębsze zastanowienie się nad tematem zajęć, a już tym bardziej na powtórkę najbardziej problematycznych zagadnień. Wielu uczniów (bądź też ich rodziców) decyduje się na korepetycje dla maturzystów.
Niewątpliwie rozwiązanie takie ma sporo zalet – zajęcia często odbywają się indywidualnie lub w małych grupach, dlatego korepetytor jest w stanie dostosować tempo pracy do predyspozycji swoich słuchaczy. Jest to szczególnie pomocne dla uczniów, którzy przyswajają materiał z zajęć wolniej niż reszta kolegów w klasie. Jeśli rodziców stać na wydatek, jakim są korepetycje dla maturzystów, a także samym abiturientom zależy na dobrym wyniku, to korepetycje są bardzo dobrym pomysłem.
Pamiętajmy jednak, że nawet najlepszy korepetytor nie nauczy się za ucznia. Jeśli maturzyście nie zależy na korepetycjach i nie uczy się systematycznie, to korepetycje nie będą inwestycją, a stratą pieniędzy.

Zobacz także pozostałe wpisy o nauce:

Author:

Related Post

Roślina na w

Nie tylko nauka

Szkolenia Warszawa

top