Laboratorium wzorcujące
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

laboratorium-wzorcujace-1Przemysł zawsze był ściśle związany z inżynierią, a ta zawsze była związane z dokładnymi pomiarami. Z czasem nacisk na coraz dokładniejsze pomiary, a co za tym idzie ich wyniki był coraz większy. Problem pojawił się wtedy, kiedy dwa urządzenia mierzące podawały różniące się wyniki, i problem był z ustaleniem, które jest bliższe prawdy. Odpowiedzią na to było laboratorium wzorcujące.

Współczesny przemysł nie może istnieć bez dokładnych i precyzyjnych pomiarów. Takie pomiary zapewnić może jedynie pewny i sprawdzony sprzęt pomiarowy. Sprzęt pomiarowy sprawdza i kalibruje laboratorium wzorcujące. Laboratorium wzorcujące jest to laboratorium, które zajmuje się weryfikacją poprawnego działania urządzeń pomiarowych.

Dzięki takim placówkom, przemysł posiada niezbędne zaplecze, do tego aby kalibrować, sprawdzać i testować urządzenia pomiarowe, wykorzystywane do swoich potrzeb. Brak takich zakładów wymuszało by konieczność utrzymywania własnych działów wzorcujących, co było by niezmiernie kosztowne.

Zobacz także pozostałe wpisy o nauce:

Author:

Related Post

Roślina na u

Nie tylko nauka

Gotowe prace magisterskie

top