Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby

Share
Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pomieszczenie, w którym przechowujemy wszelkie nasze rzeczy. Wcale nie musi być nią wielkie wnętrze, by zachować tam stosowny ład. Swoją rolę będzie spełniać ona także jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. W takiej sytuacji świetnie nadadzą się drzwi przesuwne, aby oddzielić garderobę od pomieszczenia.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Przechowywane rzeczy to ważny czynnik, który ma wpływ na urządzenie garderoby. Zależnie od rodzaju rzeczy, które posiadamy, powinniśmy podjąć decyzję, czy w naszych meblach powinno znajdować się dużo drążków z wieszakami, szuflad bądź może regałów. Decydując o meblach do garderoby musimy pod uwagę wziąć także to, czy zależy nam na dodatkowym miejscu na przeróżne urządzenia, takie jak żelazko lub deska do prasowania.

W sytuacji, gdy garderoba będzie zajmować mało miejsca, rewelacyjnym wyborem będzie zakup szafy na wymiar. Jest to doskonały sposób na zwiększenie miejsca na swoje rzeczy i przeróżne dodatki. Warto rozważyć kupno mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która znana jest z wytwarzania niezwykle ładownych szaf ubraniowych. Dobrą decyzją jest również ładowna szafa narożna, która zwiększy ilość dostępnej przestrzeni do przechowywania naszej odzieży.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Warto również wstawić do swojej garberoby drzwi przesuwne, nawet jeśli jest to oddzielny pokój. Umożliwi to powiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. Tego typu drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest niezbędna do uchylenia tradycyjnych drzwi. W takiej sytuacji możemy postawić na dostępne na rynku gotowe rozwiązania bądź drzwi przesuwne na wymiar, które można znaleźć w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Właściwie dobrane meble to nie wszystko. Musimy zadbać także o właściwe oświetlenie pomieszczenia. Niezwykle ważne jest, żeby promienie światła docierały do wszystkich półek i zakamarków. W przypadku sporych przestrzeni trzeba skupić się również na oświetleniu punktowym, gdyż oświetlenie ogólne może nie wystarczyć do zapewnienia właściwej ilości światła. Z ekonomicznego punktu widzenia bardzo dobrym pomysłem są LED-y. Nie tylko wykorzystują one mało energii, ale dostępne są przeróżne rozwiązania, które umożliwiają ich montaż w różnych miejscach.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotną część każdej garderoby stanowi lustro. Duża tafla nie tylko pomoże powiększyć optycznie pomieszczenie, ale także umożliwi nieograniczone oglądanie się podczas wybierania stroju. W przypadku małego pomieszczenia dobrze jest zastąpić lustro stojące wiszącym. Rewelacyjną alternatywą dla niedużych pomieszczeń jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowane jest lustro.

Zobacz także pozostałe wpisy o nauce:

Author:

Related Post

Francja prowansja

Blog krajoznawczy

Farmaorganiczna

top