Szkolenia dla bezrobotnych

Share
Szkolenia dla bezrobotnych
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Podniesienie kompetencji kluczem do podbicia rynku pracy

Poszukiwanie wymarzonego etatu bywa bardzo frustrującym doświadczeniem. Z jednej strony w internecie roi się od ofert pracy, z drugiej zaś wymagania stawiane kandydatom często przewyższają kompetencje poszukującego zatrudnienia. Jak więc odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy? To proste – trzeba dostosować swoje kwalifikacje do sytuacji rynku pracy.
Jak głosi stare porzekadło: na naukę nigdy nie jest za późno. Szukając pracy warto więc zorientować się jakie szkolenia dla bezrobotnych są dostępne w mojej okolicy. Takie kursy doszkalające organizują instytucje rynku pracy, m.in. powiatowe urzędy pracy w każdym większym mieście, ochotnicze hufce pracy. Szkolenia dla bezrobotnych bardzo często są bezpłatne – finansują je samorządy lub europejski fundusz społeczny. Dobór kursu poprzedzają niekiedy indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym – specjalista po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z poszukującym pracy ocenia predyspozycje zawodowe i pod tym katem kieruje na konkretne szkolenia zawodowe.
Sektor prywatny także oferuje bogatą ofertę kursów. Organizowane przez firmy szkolenia dla bezrobotnych są co prawda płatne, jednak często wachlarz usług wykracza poza to, co dostępne w instytucjach publicznych. W trakcie kilkudniowego kursu można nabyć umiejętności obsługi kasy fiskalnej, nauczyć się wizażu lub zdobienia paznokci, zagłębić tajniki kadr i płac.
Podniesienie kwalifikacji poprzez kursy i szkolenia zwiększa atrakcyjność kandydata w oczach potencjalnego pracodawcy dlatego warto zainwestować w siebie – z pewnością przyniesie to oczekiwane owoce.

Zobacz także pozostałe wpisy o nauce:

Author:

Related Post

Roślina na w

Nie tylko nauka

Szkolenia dla administracji

top