Szkolenia hr
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Kadry też muszą się szkolić

W każdej mniejszej lub większej firmie znajduje się osoba odpowiedzialna za kadry i HR. W mniejszych przedsiębiorstwach często tego typu działania prowadzą firmy zewnętrzne. Im jednak większa liczba pracowników, tym bardziej konieczne staje się zorganizowanie wewnętrznego działu.
Taki dział zajmuje się nie tylko rekrutacją i miękkim HR, ale także naliczaniem płac, urlopów, rozliczaniem zwolnień i innych świadczeń.
Z tego względu tak istotne jest przeprowadzanie szkolenia hr. Przepisy w zakresie kadr i płac bardzo często się zmieniają, są niejasne i łatwo popełnić błąd, który w konsekwencji może kosztować pracodawcę dużo stresu lub nawet kar pieniężnych.
Szkolenia hr dają możliwość zapoznania się z najnowszym ustawodawstwem, a przeszkoleni praktycy przekażą wiedzę w sposób prosty i jasny.
Wybierając firmę, która przeprowadzi szkolenia hr należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.
Przede wszystkim należy sprawdzić czy firma posiada odpowiednie uprawnienia, jak długo funkcjonuje na rynku i jakie ma referencje. To uchroni pracodawcę przed zmarnowaniem funduszy.
Dodatkowo istotna jest również kadra wykładowców. Nie zawsze teoretyk przekaże wiedzą w sposób praktyczny. A w przypadku działań kadrowych to praktyka jest najważniejsza. Wiele przypadków wymyka się ze standardowych przepisów i w takich wypadkach trzeba dostosować działania indywidualnie, nie łamiąc przy tym zasad i ustaw.
Szkolenia hr są podstawą dobrze funkcjonującej firmy, oszczędzają w ten sposób czas i koszty pracodawcy.

Zobacz także pozostałe wpisy o nauce:

Author:

Related Post

Roślina na w

Nie tylko nauka

Szkolenia Warszawa

top