W nowym sezonie artystycznym Teatr Wielki w Łodzi zaskakuje interesującą propozycją dla miłośników opery i muzyki klasycznej. Opera Łódź Opener, dwudniowe wydarzenie plenerowe, odbędzie się w weekend 6 i 7 września, stwarzając niepowtarzalną okazję dla mieszkańców Łodzi oraz turystów, by w pełni doświadczyć emocji związanych z tą formą sztuki.

Pierwszy dzień: Włoska noc operowa

Wydarzenie rozpocznie się 6 września o godzinie 19 z „Włoską galą operową” na placu Dąbrowskiego. Ten wieczór, który zasłużenie zdobył uznanie wśród lokalnej publiczności, będzie obfitował w klasyczne włoskie utwory operowe wykonane przez solistów, chór oraz orkiestrę Teatru Wielkiego. W programie znajdą się między innymi uwertura do „Wilhelma Telia” oraz cavatina Figara z „Cyrulika sewilskiego” autorstwa Gioacchina Rossiniego.

Publiczność usłyszy także dzieła Giuseppe Verdiego, w tym „La donna e mobile” z „Rigoletta” i Chór niewolników z „Nabucco”. Nie zabraknie również emocjonujących fragmentów z oper Giacoma Pucciniego, takich jak arie z „Toski” i „Turandot”, a wieczór zakończy się słynną „Nessun dorma”.

Kontynuacja w klimacie włoskich pieśni i pikniku dla rodzin

Drugi dzień, 7 września, przyniesie kontynuację muzycznej uczty z włoskimi pieśniami, takimi jak „Chitarra Romana” i „O sole mio”, które zagoszczą na scenie dzięki utalentowanym artystom, w tym Adamowi Sobierajskiemu i Małgorzacie Trojanowskiej, pod batutą Rafała Janiaka i Marcina Mirowskiego.

W tym samym dniu, od godziny 12, startuje piknik rodzinny na placu Dąbrowskiego. Dla najmłodszych przewidziano warsztaty plastyczne oraz muzyczne zabawy z Wróżką Melodią w ramach „Opery na poduchach”. Organizatorzy przygotowali również atrakcje takie jak koło fortuny oraz możliwość przymierzenia teatralnych kostiumów.

Na scenie wystąpią Chór Dziecięcy „Magia Muzyki” i młodzi tancerze z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella. Piknik potrwa do godziny 16, oferując wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny.

Opera Łódź Opener to wyjątkowe połączenie sztuki wysokiej z zabawą dla każdego, przynoszące radość zarówno fanom opery, jak i najmłodszym mieszkańcom miasta.