Wczesnym rankiem w niedzielę, policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli Opla Astrę. Już przy pierwszym kontakcie z kierowcą wyczuli intensywną woń alkoholu. Od początku interwencji mężczyzna wykazywał agresywne zachowanie i ignorował polecenia funkcjonariuszy. 47-letni mieszkaniec gminy Skierniewice nie tylko znieważył policjantów, używając wulgarnych słów, ale również groził im, co uznano za groźby karalne. Po zatrzymaniu został poddany badaniu alkomatem, które wykazało obecność ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został przewieziony do aresztu.
Konsekwencje prawne
Następnego dnia, zatrzymany usłyszał zarzuty związane z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu, obrażaniem funkcjonariuszy oraz kierowaniem pod ich adresem gróźb karalnych. Tego samego dnia sąd wydał decyzję o zastosowaniu dozoru prokuratorskiego wobec mężczyzny. Zgodnie z obowiązującym prawem, grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności, długoletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz znaczna kara finansowa.
Bezpieczeństwo na drogach
Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości stwarza poważne ryzyko dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policja przypomina, że każda forma agresji wobec stróżów prawa będzie skutkować zdecydowaną reakcją oraz konsekwencjami prawnymi. Dbałość o bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem, a przestrzeganie przepisów to obowiązek każdego kierowcy.
Źródło: Komenda Miejska Policji w Skierniewicach
