W sobotni wieczór, 7 października 2025 roku, drogi powiatów sieradzkiego, zduńskowolskiego i łaskiego stały się sceną dynamicznego pościgu za kierowcą audi, który zignorował policjantów próbujących go zatrzymać. Akcja rozpoczęła się w miejscowości Borek Lipiński, gdy patrol drogówki zauważył pojazd znacznie przekraczający prędkość. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania, kierowca postanowił uciekać, co doprowadziło do intensywnego pościgu.

Bezpieczeństwo na drogach zagrożone

Kierowca audi, łamiąc przepisy, stworzył niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu. Przejeżdżał na czerwonym świetle, bezpardonowo wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej i wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Takie działania zmuszały innych kierowców do gwałtownych manewrów, by uniknąć kolizji. Policjanci, mając na uwadze bezpieczeństwo ogółu, starannie planowali moment do zatrzymania uciekiniera.

Koordynacja działań

Dyżurni z jednostek w Sieradzu i Łasku szybko zareagowali na sytuację, mobilizując dodatkowe patrole. Gdy pościg przeniósł się na teren powiatu łaskiego, lokalne służby dołączyły do akcji. W miejscowości Rogoźno, przed nasypem kolejowym, kierowca audi zatrzymał się nagle próbując uciec pieszo, lecz policjanci byli szybsi i natychmiast go obezwładnili.

Przełom w pościgu

Po schwytaniu 34-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego okazało się, że nie posiada on prawa jazdy. Choć był trzeźwy, badanie wykazało obecność narkotyków w jego organizmie. Mężczyzna przyznał, że uciekał z obawy przed konsekwencjami, licząc na to, że policja zrezygnuje z pościgu. Jednak jego plan zawiódł.

Konsekwencje prawne

Zatrzymany usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji odurzających. W związku z jego przeszłością kryminalną, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz znaczna grzywna. Jego pojazd został zabezpieczony przez policję.

Ten incydent jest przypomnieniem o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego i konsekwencjach ich łamania. Dzięki szybkiej reakcji i skoordynowanym działaniom policji, udało się uniknąć większej tragedii na drodze.

źródło: Informacje – Policja Łódzka