Dla tych turystów, których interesują zabytki techniki, Łódź może się okazać wymarzonym kierunkiem wycieczki. Co warto wiedzieć o tym mieście? Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas pobytu na jego terenie?

Łódź to jedno z największych miast w Polsce, o którego bogactwie zadecydował rozwijający się od XIX wieku przemysł. Miasto to tworzyli przedsiębiorcy polscy, niemieccy i żydowscy, dzięki czemu Łódź do dziś urzeka swym wielokulturowym charakterem. Widoczne są tu również liczne pamiątki po Rosjanach, które przypominają o tym, iż od 1815 roku miasto to stanowiło ważną część Królestwa Polskiego. Współczesna Łódź to miasto wyjątkowe, które z pewnością może się okazać dla wielu z nas ciekawym celem wycieczki. Wśród tych atrakcji, które cieszą się największym zainteresowaniem turystów, wyróżniają się reprezentacyjne pałace łódzkich przemysłowców. Zachwyca Pałac Poznańskich – najsłynniejsza rezydencja na terenie Łodzi. Uwagę przyciągają też takie zabytki, jak Pałac Scheiblerów czy Pałac Edwarda Herbsta. W Łodzi nie brak też dawnych fabryk, które z pewnością warto zwiedzić.

Niesamowite Tatry

Obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście są tereny dawnych zakładów Izraela Poznańskiego, znane dziś jako centrum handlowe Manufaktura. Na terenie miasta czeka też Biała Fabryka, znana dziś jako Muzeum Włókiennictwa, oraz fabryka Józefa Balle, która służy dziś jako siedziba lokalnego radia. Łódź może się też pochwalić ciekawymi zabytkami, które nie mają nic wspólnego z przemysłem. W tym gronie wyróżnia się archikatedra św. Stanisława Kostki, będąca jednym z ciekawszych obiektów przy ulicy Piotrkowskiej. Sobór św. Aleksandra Newskiego i neoromański kościół Podwyższenia Świętego Krzyża to kolejne atrakcje, na które w trakcie wycieczki po Łodzi warto zwrócić uwagę.