Wiele osób cierpi na choroby układu oddechowego, które dotyczą dróg oddechowych, płuc lub oskrzeli. Jest to bardzo powszechna dolegliwość i według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) co roku na problemy z płucami cierpi 5 milionów osób.

Istnieją wiele osób, które cierpią na dolegliwości układu oddechowego z powodu uwarunkowań genetycznych, ale również z powodu niektórych infekcje lub nawyków, takich jak palenie papierosów, które mogą być przyczyną takich dolegliwości jak astma, zapalenie oskrzeli, rozedma, zapalenie płuc, alergie lub rak płuc. Pewnie nie słyszeliście o haloterapii, a dziś chcemy Wam opowiedzieć o tym innowacyjnym zabiegu. Ta terapia bez wątpienia stanie się Twoim najlepszym sprzymierzeńcem, jeśli masz problemy z oddychaniem.

Na czym polega haloterapia?

Dzięki haloterapii pacjenci przebywają w środowisku złożonym z mikrocząsteczek soli mineralnej. Haloterapia działa za pomocą halogeneratorów, które są urządzeniami generującymi mikrocząsteczki suchej soli wewnątrz pomieszczenia lub zwanych również jaskiniami solnymi. Wszystko, co musisz zrobić, to zrelaksować się i oddychać, aby cieszyć się korzyściami zdrowotnymi. Na podobnej zasadzie działają tężnie solankowe. Wkrótce zostanie otwarta tężnia w Sulechowie, więc możesz z niej skorzystać za darmo.

Jakie są korzyści płynące z tej terapii?

Przy częstych inhalacjach zaczniesz cieszyć się korzyściami, jakie oferuje haloterapia. Oto najważniejsze z nich:

  • Poszerza drogi oddechowe
  • Zmniejsza stan zapalny płuc
  • Wspomaga wydalanie śluzu
  • Absorbuje i eliminuje toksyny
  • Wzmacnia twój system odpornościowy
  • Pomaga zrównoważyć pH skóry
  • Naprawia i regeneruje skórę
  • Poprawia zdrowie psychiczne i emocjonalne
  • Pomaga się zrelaksować

Kto może skorzystać z zabiegu?

Ponieważ jest to terapia naturalna i nie zawierająca leków, może być stosowana przez osoby w każdym wieku, od 3 lat wzwyż. Jeśli miałeś stresujący dzień i chcesz się zrelaksować, jest to również świetna alternatywa. Czy cierpisz na którąś z tych dolegliwości? W takim razie haloterapia jest dla Ciebie rozwiązaniem.

Teraz, gdy wiesz więcej o mocy haloterapii, aby zadbać o swój układ oddechowy, możesz porozmawiać o niej ze swoim lekarzem. Leczenie to nie ma skutków ubocznych i nie powoduje żadnych szkód, jednak pacjenci onkologiczni potrzebują zgody lekarza pierwszego kontaktu na poddanie się terapii.