Piotrków Trybunalski od lat cieszy się dobrą opinią zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i wśród osób szukających nowego miejsca do zamieszkania w województwie łódzkim. Należący do grupy miast średniej wielkości pod względem liczby mieszkańców Piotrków Trybunalski zlokalizowany jest na obszarze Równiny Piotrkowskiej w korycie rzeki Strawa. Miasto pochwalić może się zabytkową architekturą i bogatą historią. Jakie są zalety mieszkania w nim?

Standard życia dużego miasta w wersji mini

Piotrków Trybunalski to dobrze zorganizowane miasto. Zapewnia wszystko, co potrzebne do dobrego, spokojnego życia na wysokim poziomie. Oferta edukacyjna, kulturalna, handlowa Piotrkowa Trybunalskiego nie odbiega od tej, którą oferuje pobliska Łódź czy bardziej oddalona Warszawa. Jednocześnie w mieście żyje się spokojniej, wolniej. Mieszkańcy doceniają to, że w Piotrkowie nigdzie nie trzeba się spieszyć, nie ma hałasu, korków i innych problemów często spotykanych w dużych miastach.

Atrakcyjne ceny nieruchomości

Piotrków Trybunalski pochwalić może się ciekawą, zabytkową architekturą. Najpiękniejsze jej przykłady znajdują się na starym mieście – wiele budynków pochodzi z XVII wieku. Obok zabytkowych nieruchomości w mieście powstają też nowe inwestycje. Deweloperzy w Piotrkowie Trybunalskim przygotowują oferty nowoczesnych osiedli, na których nie brakuje eko rozwiązań i udogodnień ułatwiających mieszkanie. Co więcej, zarówno apartamenty w zabytkowych kamienicach, jak i te w nowych inwestycjach są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Przeciętna wartość mieszkania w tym mieście wynosi 315 407 złotych, natomiast cena m2 to 4918 zł.

Przyjazne portfelom ceny mają nie tylko nieruchomości na sprzedaż, ale i te na wynajem. Średni miesięczny koszt czynszu to 1477 złotych za miesiąc. Dysponując takimi środkami, wynająć można lokal o sporym metrażu, o wiele większym niż w miastach wojewódzkich.

Strategiczne położenie

Piotrków Trybunalski to miasto położone w centralnym województwie Polski. Sprawia to, że z wszędzie z niego jest blisko. Od stolicy województwa łódzkiego (Łodzi) dzieli je 54 km, czyli ok. 43 minuty jazdy samochodem. Od Warszawy tylko 1,5 godziny jazdy. Sprawia to, że na zamieszkanie w Piotrkowie Trybunalskim decyduje się wiele osób pracujących w tych miastach wojewódzkich, a szukających spokojniejszych miejsc do życia. Warto też wspomnieć, że na wygodny dojazd do Łodzi, Warszawy, a także innych miast Polski mogą też liczyć niezmotoryzowani mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego. W mieście znajduje się zarówno dworzec autobusowy realizujący połączenia międzymiastowe, jak i stacje PKP.

Miasto, które się rozwija

Pod względem liczby mieszkańców Piotrków Trybunalski jest średnim miastem. Według danych GUS (Głównego Urzędu Statystycznego) z 30 czerwca 2020 roku zamieszkuje je 72 785 mieszkańców. Większość z nich to osoby w sile wieku, młode, między 30 a 65 rokiem życia. Młoda społeczność sprawia, że miasto ma potencjał do rozwoju i wdrażania nowoczesnych rozwiązań. Brak dużych podziałów w zakresie wieku mieszkańców sprawia również, że wizje rozwoju będą spójne i niezakłócone konfliktem pokoleń.

Ciekawa i atrakcyjna okolica

Mieszkanie w Piotrkowie Trybunalskim to możliwość korzystania na co dzień z wielu atrakcji.. Na ziemi piotrowskiej nie brakuje pięknych miejsc, zabytkowych obiektów i atrakcji przyrodniczych. Do tych najważniejszych zaliczyć można Ruiny zamku w Majkowicach, rzekę Pilicę, Skansen i Zagrodę Wyobraźni „Nad Czarną i Pilicą” w Tarasce, Sulejowskie wapienniki czy Stary dwór w Skotnikach.