Wybór mieszkania staje się coraz trudniejszy ze względu na ograniczone możliwości urbanistyki i coraz wyższe ceny. Szczególnie trudna jest sytuacja na rynku pierwotnym. Gdzie najlepiej szukać teraz nowego mieszkania w Łodzi? Które dzielnicy wydają się być obecnie najbardziej przyszłościowe?

Mieszkania od dewelopera w Łodzi. Gdzie można znaleźć nowe mieszkanie?

Wszystkie większe miasta w Polsce cierpią na problemy związane z wypełnioną zabudową mieszkalną albo – inaczej mówiąc – brakiem miejsca pod budowę nowych obiektów. Przekształcanie niskiej zabudowy w wyższą wciąż jest zbyt kosztowne i oprócz centrum Warszawy nie odnajduje wielu chętnych inwestorów. Tym samym mieszkania w Łodzi i miastach o podobnej strukturze demograficznej po prostu znajdują się coraz dalej od centrum.

Od powyższej zasady istnieje kilka wyjątków, czego doskonałym przykładem są mieszkania od developera w Łodzi – Nad Jasieniem. Inwestycja realizowana jest przy Alei Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza – bezpośrednio przy parku Nad Jasieniem. Taka lokalizacja pozwala z jednej strony cieszyć się zielenią, terenami rekreacyjnymi i świeżym powietrzem, z drugiej zaś zapewnia możliwość błyskawicznego dostania się do centrum i praktycznie każdej dzielnicy Łodzi. Na uwagę zasługuje również atrakcyjny projekt architektoniczny oraz najwyższej jakości materiały wykorzystywane do realizacji, które przekładają się na ciszę i spokój mieszkańców w przyszłości. Więcej informacji o tym projekcie można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: https://nadjasieniem.pl.

Mieszkania w Łodzi. Które dzielnicy cieszą się zainteresowaniem?

Łódź jest miastem o najtańszym rynku mieszkaniowym spośród wszystkich polskich miast liczących powyżej pół miliona mieszkańców. Jednak w związku z ogromny wzrostami cen na rynku nieruchomości i nie tylko coraz trudniej znaleźć wymarzone cztery ściany. Nie zawsze też można znaleźć taką inwestycję, jak Nad Jasieniem, która umożliwiałyby połączenie życia niemalże w centrum z życiem bezpośrednio przy terenach zielonych.

Z tych powodów coraz więcej Łodzian szuka alternatywnych opcji. Jeżeli chodzi o mieszkania z rynku wtórnego, to coraz wyraźniejszą popularnością cieszy się Stare Polesie. Jest to dzielnica coraz bardziej bezpieczna i z roku na rok coraz lepiej wygląda. Nowe mieszkania w Łodzi można też znaleźć na Retkini i w okolicach. To świetne lokalizacje dla osób, które szukają wielkomiejskiego charakteru nieco dalej. Podobnie można ocenić Arturówek, który góruje zwłaszcza wśród młodych osób do 35 r.ż., pragnących założyć rodzinę. Oczywistym wyborem staje się również Widzew – jako najbezpieczniejsza dzielnica Łodzi według corocznie przeprowadzanych badań. Na Widzewie znajdziemy dziś zarówno nowoczesne osiedla, jak i starsze kamienice i zabudowę wielorodzinną. Wciąż z pewnością będzie to naturalna destynacja dla osób lubujących się w industrialnych klimatach. Niestety – nowe mieszkania od developera w Łodzi w tym rejonie raczej nie będą dostępną opcją.

Rynek mieszkaniowy ewoluuje i chociaż demografia bezpośrednio nie uzasadnia dużego popytu na mieszkania, to jednocześnie z roku na roku od początku lat 90. XX w. zmniejsza się liczba osób przypadających na jeden apartament. Potrzebujemy coraz więcej przestrzeni nie tylko dla własnej wygody, choć to też jest istotne, ale także bezpieczeństwa bliskich i dzieci. Nic więc dziwnego, że gdy tylko powstaje nowa atrakcyjna inwestycja deweloperska, od razu zdobywa mnóstwo zainteresowanych.